top of page

Výlety - od nejkratšího po nejdelší

Vyhlídka na Havraním vrchu
délka:  40 minut
jak: pěšky
(i s kočárkem)
odkaz na trasu cesty

Procházka, kterou jednoduše musíte absolvovat. Půl kilometru nad statkem se nachází magický Havraní vrch odkud je rozhled skoro 360 na České Švýcarsko a České středohoří. Není nic hezčího než si tam vyjít po rozbřesku, nebo si tam při západu slunce udělat oheň a upéct pár buřtů. Na Havraním vrchu se každoročně scházíme s přáteli, abychom oslavili slunovrat. Procházka je vhodná za každého počasí a to i s malými dětmi. Je to jen trošku do kopce.)

Výlet na rozhlednu
délka:  60 - 90 minut
jak: pěšky
(i s kočárkem)
odkaz na trasu cesty

Češi milují rozhledny, ta na Strážném vrchu, má historii i styl. Půldenní výlet po zelené stezce po loukách českého středohoří, zakončený výhledem na okolí. Cestou se můžete zastavit na Havraním vrchu či si zajít pár set metrů do staré opuštěné vesnice, připomínající pohnutou historii našeho kraje. 

K Bobřím vodopádům
délka:  60 - 120 minut
jak: pěšky nebo autem
(bez kočárku)
odkaz na trasu cesty

Na bobří vodopády se sžíjdějí turisté z celého kraje, vy to máte kousek. V létě je to rozhodně to místo, kde chcete být. Vyhradtě si celý den nebo třeba jen hodinu a spočiňte v chládku údolí Bobřího potoka, smočte nohy, osvěžte se u vodopádu. Jedtě od nás třeba na kole po malé silničce směrem na Verneřice a po asi jednom kilometru narazíte na malé parkoviště. Z něj Vás k vodopádům bezpečně dovede stezka. Údolím můžete kolem potoka projít až do Kravař. 

Na koupák do Police
vzdálenost:  5km 
jak: pěšky nebo autem
(i s kočárkem)
odkaz na trasu cesty

Cesta do Horní Police ke koupáku je klasická nenáročná procházka, vede po lesních pěšinách, cestách a nakonci po malé silničce a je celá z kopce. Zpět se můžete dopravit pěšky nebo autobusem. Koupaliště provozuje obec. Je zde nízké vstupné, čistá voda a poměrně dobrá možnost občerstvení. Domácí limonády, hranolky, nakládaný hermelím a zmrzka jsou k mání v bufetu přímo v areálu. Nové dětské hřiště i pozvolný vstup do vody, pár stromů, kde najdete stín, z tohoto místa dělá ideální destinaci pro děti. Prostě letní pohoda. 

Na koně do Louček
vzdálenost:  1,5 km 
jak: autem
odkaz na trasu cesty

Jeden a půl kilometru od Javorské si můžete půjčit koně ve Stáji loučky. Projíždky okolní krajinou jsou kouzelné v každé roční době. S dětmi můžete jít na poníky do kruhovky, nebo je vézt v otevřené přírodě. Dospělí pak jezdí ve skupinách po pastvinách a kopcíh kolem Verneřic a Javorské. Odkaz na stránky Stáje loučky najdete ZDE, kdyby měli plno, můžete využit i nedalekou stáj Toulavý kůň.