top of page

Proč k nám

Stylový statek uprostřed krásné přírody Českého středohoří.
LOGO%20VJ_edited.png

Statek jsme s láskou rekonstruovali pro naše děti a rodinu. Nyní ho po třech letech práce otevíráme všem, kteří ocení krásné prostředí citlivě zrekonstruovaného domu, velkou zahradu i okouzlující přírodu Českého středohoří. Je ideálním místem k odpočinku, rodinným oslavám či nerušené práci.

download.png

V létě si na své přijdou milovníci cyklistiky a pěších výletů, v zimě je místo díky své nadmořské výšce 525 m.n.m ideální pro běžkaře i sáňkaře. Co dalšího místo nabízí?


Výlety po okolí

 

Dům leží v malé vesnici pod Havraním vrchem, odkud je unikátní výhled. Jeden a půl kilometru daleko jsou Bobří vodopády. Několik minut autem Holanské rybníky, skvělé koupaliště v Horní Polici nebo skanzen Zubrnice. Pokud by se vám nechtělo vařit, pak můžete zavítat do nedalekých Kravař do vyhlášené hospody U Doušů. Velkou Javorskou obklopuje krásná příroda Českého středohoří, charakteristická dobře prostupnými pastvinami a úchvatnými výhledy. 

 

Projížďky na koních
 

V nedalekých Verneřicích či Mukařově si můžete objednat projíždku na koních. Vaše děti se mohou projet na ponících. Okolní krajinu tak budete moci vychutnat z koňského sedla. 
 

Klid na práci

Díky dobrému připojení k internetu si u nás můžete s vaším

týmem udělat detašované pracoviště nebo jet na team building.

 

Hrnčířský kruh

K dispozici máme dva hrnčířské kruhy. Jeden na nožní pohon a jeden elektrický. Pokud s kruhem již umíte, můžete si vytočit keramiku. Pokud jste začátečníci a práce s hlínou vás láká, je možné objednat keramický workshop pod vedením majitelky Žofie Látalové. 

bottom of page